Aktualności

Egzamin prawniczy 2019 bez aplikacji

Kurs rozszerzony dla osób przystępujących do egzaminu adwokackiego i radcowskiego bez aplikacji. Merytoryczny program rozszerzony dla osób przystępujących w 2019 roku do egzaminu radcowskiego lub adwokackiego bez przebytej aplikacji.

Wiemy, czego potrzebujesz aby zdać egzamin końcowy, pomimo iż nie uczęszczałeś na zajęcia w ramach aplikacji. Znamy i odpowiadamy na Twoje potrzeby. Nasze kursy są tworzone w oparciu o rozmowy z osobami, które taki egzamin mają już za sobą oraz tymi, którzy egzaminy oceniają.

To wyjątkowe i kompleksowe rozwiązanie zaprojektowane i stworzone specjalnie dla osób przygotowujących się do egzaminu końcowego na dwóch aplikacjach prawniczych: radcowskiej i adwokackiej.

W zajęciach mogą wziąć również osoby po aplikacji, mając na uwadze gruntowne omawianie materiału.

Formuła zajęć

  • kurs składa się z czterech bloków prawa: cywilnego (52h) , karnego (26h), administracyjnego (26h) i gospodarczego (26h),
  • każdy blok obejmuje naukę prawidłowego sporządzania pism procesowych i umów z wykorzystaniem przykładowych akt spraw, krótkich kazusów oraz wzorów pism z podaniem najpopularniejszych zarzutów,
  • wspólne rozwiązywanie kazusów w oparciu o zanonimizowane akta i dokumenty,
  • aktywne dyskusje merytoryczne z Prelegentami,
  • przygotowanie zadania domowego – sporządzenia konkretnego pisma procesowego  lub umowy gospodarczej (każdy uczestnik otrzymuje indywidualny feedback swojej pracy)
  • zajęcia prowadzone są przez sędziów i mecenasów z bogatym doświadczeniem naukowym i praktycznym,
  • zajęcia obejmują 130 godzin zegarowych, dodatkowo istnieje możliwość uczestnictwa w symulacji egzaminu MS (każdy po 6 godzin) Egz. próbne pozwalają kandydatom zredukować stres przed właściwym egzaminem, a także wyeliminować słabe punkty, oraz wybrać odpowiednią strategię.

Więcej informacji i zapisy