Aktualności

Wieczór autorski – „Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze”

14 września 2023 r. w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie odbyło się spotkanie autorskie z dr. hab. prof. ALK Przemysławem Polańskim, redaktorem książki „Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze ”. Publikacja ma znamienitych współautorów: dr Ewę Marię Fabian, dr. Dawida Kota, dr. hab. prof. UW Wojciecha Machałę oraz Mariusza Urbanka. Dr hab. Przemysław Polański, dr Ewa Fabian oraz prof. Wojciech Machała przedstawili zgromadzonym gościom sylwetkę Jana Brzechwy oraz opowiedzieli wiele ciekawych anegdot  Spotkanie poprowadził mecenas Jakub Jacyna.

Monografia jest pierwszym opracowaniem spuścizny Jana Brzechwy jako prawnika. Przedstawia jego międzynarodowy dorobek oraz wpływ działalności na treść i doktrynę prawa w Polsce. Autorzy starają się przybliżyć wątki prawnicze w biografii artysty i podkreślić jego rolę w kształtowaniu się systemu prawnego, a także świadomości prawnej w Polsce i na świecie.

Książka jest adresowana nie tylko do osób zainteresowanych życiem i twórczością Jana Brzechwy, ale także prawników zainteresowanych rozwojem prawa autorskiego, w którym poeta odegrał znaczącą rolę. Dzięki połączeniu wątków biograficznych z prawniczymi i historycznymi publikacja ma uniwersalny charakter i z pewnością będzie niezwykle interesująca pozycją dla czytelników.

Zapraszamy do księgarni.beck.pl