Aktualności

Egzamin adwokacki i radcowski 2022

Egzamin zawodowy 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wydawnictwo C.H.Beck przygotowało bogatą ofertę publikacji oraz szkoleń, które ułatwią zdanie tego tak ważnego egzaminu. Wśród szerokiej gamy produktów, można znaleźć materiały potrzebne na każdym etapie nauki oraz takie, które można zabrać ze sobą na egzamin.

A są to m.in.:

OPRACOWANIA

„Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości. Tom I-III” to pakiet trzech opracowań, które ułatwią naukę wszystkim aplikantom przystępującym do egzaminu.

To publikacje odpowiadające poszczególnym częściom egzaminu radcowskiego i adwokackiego: cywilnej i karnej, gospodarczej i administracyjnej oraz etycznej.
Zawierają wzory pism wraz ze szczegółowym omówieniem najważniejszych podstaw apelacyjnych i kasacyjnych. Najnowsze wydanie zawiera także zaktualizowane stany faktyczne oraz prawne, dostosowane do obecnie obowiązujących przepisów prawa.

Seria „Aplikacje Prawnicze” to z kolei publikacje zawierające między innymi metodykę prawidłowego konstruowania apelacji, wskazówki dotyczące sporządzania pozwów, wzory poszczególnych pism procesowych z omówieniem, kazusy z rozwiązaniami, tabele i przykłady oraz wskazanie najczęstszych błędów.

SYSTEM OZNACZEŃ KODEKSOWYCH

Niezbędnik do pracy z kodeksami, dzięki któremu można pomyślnie zdać egzaminy! Poradnik zawiera pomocne instrukcje oznaczeń, wzory pism z praktycznymi wskazówkami oraz kolorowe zakładki indeksujące.

TEKSTY USTAW

Bestsellerowe opracowania z rozbudowaną pulą aktów prawnych współpracują z „Systemem oznaczeń kodeksowych” – polecamy pakiet na egzamin!

KOMENTARZE

Jednotomowe opracowania najważniejszych aktów prawnych to książki, które można zabrać na egzamin adwokacki i radcowski. Publikacje zostały zaktualizowane o najnowsze zmiany w prawie oraz o najistotniejsze orzeczenia sądów.

ORZECZNICTWO

Książki, które również spokojnie można zabrać na egzamin zawodowy. Każda publikacja zawiera podział na artykuły i przyporządkowane im tezy, co pozwoli na szybkie znalezienie właściwego orzeczenia.

W naszej ofercie znajduje się 9 zbiorów opracowań, obejmujących zakresem tematycznym poniższe ustawy:
☑️ Kodeks cywilny,
☑️ Kodeks postępowania cywilnego,
☑️ Kodeks karny,
☑️ Kodeks postępowania karnego,
☑️ Kodeks rodzinny i opiekuńczy,
☑️ Kodeks spółek handlowych,
☑️ Kodeks postępowania administracyjnego,
☑️ Prawo administracyjne materialne,
☑️ Odpowiedzialność dyscyplinarna adwokatów i radców prawnych.

Wszystkie materiały przygotowane z myślą o Aplikantach dostępne są na stronie księgarni:

https://www.ksiegarnia.beck.pl/lp/egzamin-adwokacki-i-radcowski

SZKOLENIA

Pamiętajcie także o kursach przygotowujących do egzaminu zawodowego.

https://www.akademia.beck.pl/kategoria/2-aplikant