Aktualności

Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej“

Adwokat_w_roli_glownej

Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej“

W dniach 17-19.10.2014 r. w warszawskim kinie Muranów odbędzie się trzeci Przegląd Kina Prawniczego „Adwokat w roli głównej“. W tym roku widzowie będą mogli zobaczyć m.in. „Dwunastu gniewnych ludzi“, „Anatomię morderstwa“, czy „Krótki film o zabijaniu“. Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Wydarzenie to przybliżać ma widzom realia pracy adwokata – mówiła niedawno na łamach Forbesa pomysłodawczyni przeglądu, Anisa Gnacikowska, adwokat i członek Naczelnej Rady Adwokackiej. I dodaje: W polskiej kinematografii kino prawnicze to luka, którą warto wypełnić. Gnacikowska uważa, że dzięki takiej działalności można podnieść świadomość prawną, a swój wybór zawodu tłumaczy tak: Jak mówił Tom Hanks w „Filadelfii” zostałam adwokatem dlatego, że nie zawsze, ale co jakiś czas na sali sądowej dzieje się cud sprawiedliwości i ja w tym cudzie biorę udział.

W tym roku widzowie Przeglądu będą mogli zobaczyć kultowy film „Dwunastu gniewnych ludzi“ w reżyserii Sidneya Lumeta, jeden z najważniejszych filmów ze słynnego cyklu „Dekalog“ w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego – „Krótki film o zabijaniu“, „Lincz“ Krzysztofa Łukaszewicza opowiadający głośną przed laty historię braci wymierzających sprawiedliwość terroryzującemu wieś recydywiście, czy jeden z ważniejszych filmów o tematyce prawniczej – „Anatomię morderstwa“ w reżyserii Otto Premingera. Po raz pierwszy na ekranie kina w Polsce pokazana zostanie „Druga prawda“ Barbeta Schroedera w tłumaczeniu stworzonym specjalnie na potrzeby Przeglądu.

„Adwokat w roli głównej“ organizowany jest przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Fundację Szkoła Wajdy. Tegoroczną edycję przeglądu objęli patronatem: Wydawnictwo Beck, Akademia Soft Skills oraz Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA POLAND.
Przegląd odbędzie się w dniach 17-19 października w warszawskim kinie Muranów. Więcej informacji na temat przeglądu można znaleźć na naszej stronie na facebooku→.

Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Kina Muranów od poniedziałku 13.10.2014 r.